top of page

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

We wrześniu 2014 roku ks. Piotr Jasek decyzją przełożonych został przeniesiony z Włocławka do Zduńskiej Woli. Tam, podobnie jak we Włocławku, zgłosiło się do niego dwóch młodych ludzi (Sebastian Lorenc i Mateusz Złoty), którzy słyszeli o rozwoju TRAMPOLINY we Włocławku i zadeklarowali pomoc w tworzeniu podobnej rzeczywistości w Zduńskiej Woli.
Młodzi ludzie, których grupa urosła już wtedy do kilkunastu, zaczęli organizować od podstaw Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA na IV piętrze Domu Misyjnego Księży Orionistów. Na ścianach pojawiło się wspaniałe graffiti wykonane przez młodzież, a pomieszczenia szybko zapełniły się sprzętem rekreacyjnym zakupionym przy finansowym wsparciu parafii i Prezydenta Miasta Zduńska Wola. W klubie młodzieżowym pojawiły się: sprzęt RTV, komputery, X-Box z FIFĄ i innymi grami, piłkarzyki, prawdziwy bufet, sala kinowa z projektorem multimedialnym, kuchenka, siłownia, sala muzyczna, pokój do cichej nauki i odrabiania lekcji.


Kiedy 5 grudnia 2014r. oficjalnie inaugurowano działalność Klubu Młodzieżowego TRAMPOLINA w Zduńskiej Woli, liczył on już 100 członków, którzy swoje członkostwo zadeklarowali na piśmie. Obecnie liczba młodych, którzy przewinęli się przez półtora roku działalności klubu, dochodzi do 250 osób.


Równocześnie z zakładaniem klubu młodzieżowego rozpoczęła się aktywizacja Klubu Dziecięcego TRAMPOLINA. Świetlica środowiskowa dla dzieci funkcjonowała już pod nazwą TRAMPOLINA na I piętrze Domu Misyjnego, ale poza nazwą nie miała ona wiele wspólnego z Projektem Profilaktycznym TRAMPOLINA. Po objęciu świetlicy przez ks. Piotra i przemianowaniu jej na Klub Dziecięcy TRAMPOLINA, wolontariusze TRAMPOLINY oraz współpracującego z nią Centrum Wolontariatu Don Orione, pod kierunkiem nowego kierownika - Pawła Matusiaka, rozpoczęli realizacje Projektu TRAMPOLINA podczas codziennej pracy z dziećmi w świetlicy.

Bez tytułu_edited.png
bottom of page